Pozvánka na nedeľný výcvik


Je tomu už skoro dva roky, čo som si zaobstaral ďalšieho miláčika do rodiny (samozrejme po manželke a dcére), nemeckú boxerku Zoyu. Ako to už býva, po počiatočnom nadšení z malého drobca postupne prišli aj menšie starosti súvisiace s výberom vhodného krmiva, zaobstaraním pomôcok pre výcvik a hru psíka, ako aj s výberom vhodného zverolekára, atď.


Postupne, ako Zoya rástla, boli jej nároky na pohyb stále väčšie. Zrejme z nedostatku podnetov, ktoré sa jej dostávali, prepadla novému hobby- "záhradníčeniu". Vyhrabané diery v trávniku, premiestnené kamene v skalke, polámané stromčeky, vyrabovaná popolnica...To je len malý výpočet lumpární, ktorými sa Zoya realizovala. Zjavne môj spôsob a periodicita výcviku k prevýchove nestačili. Vtedy som sa začal obzerať po nejakej možnosti ako zjednať nápravu a najmä ako Zoyu viacej zamestnať a zdisciplinovať.


Raz pri venčení našich psov mi môj známy poradil, aby som skúsil so Zoyou zájsť do kynologického klubu Excel v Trenčíne, kde sú vraj odborníci, ktorí poradia pri výcviku. A to bol vlastne náš začiatok v tomto klube. Dnes môžem s kľudným svedomím povedať, že to bol najlepší krok, ktorý som pre Zoyu a našu záhradu mohol urobiť. Najprv sme začínali o deviatej ráno medzi začiatočníkmi, zhruba po pol roku sme sa prepracovali k pokročilým.


V klube sa stretávame s odborníkmi, pre ktorých je kynológia nielen zábava, ale aj práca. Mnohí z nich aktívne pracovali, alebo ešte stále pracujú v ozbrojených zboroch ako kynológovia, takže skúseností majú na rozdávanie. Nehovoriac o športových výsledkoch členov klubu, ktoré dosiahli pri zápolení či už na domácich, alebo zahraničných kynologických pretekoch.


Zoya si výcvik zamilovala. Každú nedeľu ráno sa nevie dočkať, kedy bude na cvičáku. Jej pokroky vo výcviku sú badateľné, zlozvyky sa nám takisto postupne podarilo odstrániť. Preto, ak ste si takisto teraz na jar zaobstarali šteniatko a chcete mať istotu že neurobíte chyby pri jeho výcviku, vrelo Vám odporúčam návštevu cvičáku. Pri prvej návšteve Vám stačí len chuť pozerať sa. Výcvik pre začiatočníkov začína každú nedeľu o 10.00 hod.


Tešíme sa na Vás,
členovia klubu s miláčikmi

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti