2015

Vianočný pretek kynológov 2015


Vážení kynologickí priatelia, 5.12.2015 opäť nastal deň, keď sme sa zišli ukončiť výcvikový rok na tradičnom Vianočnom preteku kynológov. Po raňajšej prezentácii sa v kategórii SVV1 (bez stôp) predstavilo 5 psovodov, v kategórii BH-SK 11psovodov a v kategórii poslušnosť (len pre členov KK EXCEL Trenčín) 13 psovodov. Niektorí predbežne prihlásení sa nedostavili, ale tak to už chodí. Zmena nastala na poste rozhodcu kde sa nám zo zdravotných dôvodov ospravedlnila pani Alžbeta Jamnikar, a keďže sa mi nepodarilo zohnať iného rozhodcu, musel som túto úlohu i keď nechcene zobrať na seba. Posudzovanie začalo kategóriou SVV1 v ktorej na poslušnosti pretekári získali od 77 bodov po 94 bodov. Najlepšiu poslušnosť predviedla p. Mitanová s BO Eny Monami Tenaj. V disciplíne obrana boli výkony od 76 po 92 bodov. Najlepšiu obranu ukázal pán Lorenc a NO Gajo Gaštanový Hájik čo im v konečnom dôsledku prinieslo víťazstvo v tejto kategórii.


Kategória BH-SK sa niesla v duchu pomerne vyrovnaných výkonov, kde rozhodovali naozaj i tie najmenšie detaily. Najlepší výkon predviedla pani Mitanová a BO Daewo Sali - Mir ziskom 49 bodov. Ostatní podali tiež veľmi pekné výkony, ale víťaz môže byť len jeden.


Kategóriu poslušnosť (len pre členov KK EXCEL Trenčín) rozhodoval p. Denis Didi ktorý zároveň na seba prevzal aj úlohu figuranta v kategórii SVV1. V tejto kategórii boli vybraté základné cviky poslušnosti za ktoré mohli získať maximálne 60 bodov. Po tuhom boji sa víťazom stala slečna Větříčková s NO Cartier bez PP ziskom 57 bodov.


V priebehu dňa sa všetci mohli občerstviť a zohriať v bufete a pri výbornej kapustnici pod dohľadom p. Lorenca. Túto akciu v pekný skôr jesenný ako zimný deň obohatila už tradičná tombola. V nej sa nachádzalo veľa predmetov od našich sponzorov a prispievateľov. Bolo to pekné spestrenie pre všetkých súťažiacich ako aj návštevníkov. Vyhodnotením a ocenením sme si uctili všetkých pretekárov ale najviac samozrejme umiestnených na prvých troch miestach v každej kategórii. K tomu nám výrazných spôsobom pomohli už tradiční sponzori ale i jednotlivci z radov členov domácemu KK EXCEL. Opakujem to každý rok a tak aj teraz:

"Bez Vás by sme nedosiahli takú spoločenskú úroveň o akú sa snažíme, preto mám pre vás len jediné slovo: Ďakujeme."
Sponzori a prispievatelia:
Happy Dog - Krmivo pre psov
BV principe s.r.o.
Weltreisen- predaj matracov značky Dormisan
Happy Dog - Výcviková škola psov
Reklama print
Autoprice
p. Zemko, p. Palková, p. Jančo, p. Šupicová, p. Naď, p. Lacková, p. Lorenc, p. Švajda...

Záverom sme si popriali to čo prajem aj všetkým čitateľom, čiže krásne a príjemné prežitie blížiacich sa Vianočných Sviatkov a do Nového Roku 2016 najmä pevné zdravie, šťastie, lásku a úspechy v rodinnom, pracovnom a športovom živote.

Výsledky:
Kategória SVV1:
Psovod Pes Klub P Obrana SPOLU
1.miesto František Lorenc Gajo Gaštanový Hájik KK EXCEL 83 92 175
2.miesto Zuzana Belisová Jarmila KK Topoľčany KK Topoľčany 92 80 172
3.miesto Michaela Mitanová Eny Monami Tenaj KK EXCEL 94 76 170

vianocnypretek2015

Kategória BH-SK:
Psovod Pes Klub BODY
1.miesto Michaela Mitanová Daewo Sali-Mir KK EXCEL 49
2.miesto Lea Větříčková Cartier bez PP KK EXCEL 48
3.miesto Denisa Palková Uli z Henmonu KK EXCEL 47

vianocnypretek2015

Kategória Poslušnosť:
Psovod Pes Klub BODY
1.miesto Lea Větříčková Cartier bez PP KK EXCEL 57
2.miesto Katka Čierna Bree KK EXCEL 45
3.miesto Jozef Korienek Aida bez PP KK EXCEL 42
Spracoval Viliam Ružička

vianocnypretek2015

"O pohár firmy RUR-GAS"

Dňa 14.11.2015 sa zúčastnil pán František Lorenc so psom Gahom Gaštanový Hájik preteku "O pohár firmy RUR-GAS" kategórii SVV1 bez stôp. Ziskom bodov z poslušnosti 83 a obrany 85 sa spomedzi 11 pretekárov umiestnil na peknom 3.mieste.
Blahoželáme!

rurgas2015

Majstrovstvá SR v obedience

V dňoch 5.-6.9. 2015 sa v Malom Lapáši konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v OBEDIENCE.

Zúčastnila sa ich naša členka Alena Čierna so sučkou Bree Aramisova farma a umiestili sa na 2.mieste v kategórii OB1, čím zároveň získali titul MAJSTER SLOVENSKA!

Umiestnili sa tiež v Lige obedience (súčet 3 pretekov v priebehu roka) na krásnom 3.mieste.

GRATULUJEME!

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti