2008

Naši výcvikári sa zúčastňujú i rôznych pretekov, či už klubových, národných, dokonca aj medzinárodných.

Tréning, čas strávený so psíkom na cvičisku či v "teréne" na stopách, predsa len prináša svoje výsledky...
Pomysleli ste si... tak to ja s mojim psíkom nemám šancu? Všetci naši reprezentanti tiež začínali od "nuly"... treba len nabrať energie, trpezlivosti a elánu... a výsledky sa časom dostavia.

 

Vianočný pretek kynológov

Už tradične sme usporiadali Vianočný pretek kde sa zúčastnili aj psovodi z iných miest. Konalo sa to 13.12.08 v priestoroch nášho cvičiska. Konala sa Poslušnosť, SVV1 a IPO1. Dokopy nás bolo 23 psovodov. Mali sme pekné slnečné počasie s troškou zimy :-) Ráno o osmej sa začali poslusnosti SVV a poslusnost pre clenov KK Excel, ktorú rozhodovala Martina Ružičková a ostatné pán Jozef Klíma.

Na poslušnosti sme videli peknú prácu psovodov s ich miláčikmi. Body sa rozdávali no nie zadarmo. Svv prebiehali v kľude a pokoji všetci boli spokojní a hoveli si buď vo vykúrenej izbe alebo pozerali svojich konkurentov.

Obrany prebehli veľmi rýchlo no niekedy sme si mysleli že sme v nejakom začarovanom kruhu keďže niektorí psíkovia nekusli poriadne na hladkom zadržaní alebo na odolnosti. No body boli pekné a rozdane.

Chceme sa poďakovať všetkým firmám ktoré nám poskytli vecné predmety ako šálky s bodkami alebo euro peňaženky.Ďakujeme!!

Poďakovanie patrí aj pani Katke Čaklošovej ,ktorá sa starala o naše hladné brušká :-) a v neposlednej rade aj Martinovi Jurigovi ktorý jej pomáhal ako aj v streľbe pri poslušnostiach.

Ale veľké ďakujem tiež patrí aj pánovi rozhodcovi že bol zhovievavý a spravodlivý a že vôbec prišiel!! ĎAKUJEME!!

SVV1

1.Nikola Lorencová a Aron 85,93-178

2.Branislav Ondrka a Elza Radišský dvor 87,91.-178

3.Jozef Sekáč a Endy Lucia-Viktória 89,82-171

 

IPO1

1.Viliam Ružička a Kubo 85,90-175

2.Zuzana Meravá a Cézar z Podlúčiek 78,67-145

3.František Lorenc a Emon Štastena 79, disk.

Poslušnosť

1.Martina Zelenáková a Dara Folcrum 94

2.Nikola Lorencová a Dasty Dareos 82

3.Tereza Balúšiková a Aron z Lopenických kopcov 82

 

Trenčín DMT

Dňa 15.11.08 sme sa zúčastnili na poslednom kole Trenčianskej ligy v Trenčíne. Vilo Ružička s Kubom Miloš Adamovic s Argom a Nikola Lorencová s Aronom.Okrem toho pre pána Miloša to bol premiérový pretek! Stopy sa konali hnedď vedľa cvičáku na zelenej tráve. Vilo dostal pekných 90bodov. Nikola s Aronom 77 kde chýbal posledný predmet a Miloš 73.

Na poslušnosť sme sa vrátili na cvičák. Nikola dostala 88 bodov čo pri pánovi Klímovi je celkom pekný výkon :-)Miloš s Argom si vybojovali78 bodov. Pán Ružička dostal 87 bodov.

Na obrany sme tiež zostali na cvičisku. Tie už posudzoval pán Malina ktorý rozhodoval aj stopy SVV. Na obrane sa Nikole trochu nedarilo a po odletu z rukáavu dostali 79 bodov. Ani Milošovi s Argom sa moc nedarilo a koli odolonosti dostali 0. Pán Ružička mal pekných91 bodov.

Celkové poradie bolo takéto:

SVV1:

1.miesto Pavol Mišenka a Betty z Malej Fatry 92,88,84-264

2.miesto Branislav Ondrka a Elza Radišský dvor 91,74,88-253

3.miesto Nikola Lorencová a Drago z Dobranského hája 77,88,79-244

IPO1

1. Viliam Ružička a Astor Anlor 90,87,91-268

2.Zuzka Meravá a Cézar z Podlúčiek 94,85,80-259

3.Tibor Síleš a Ornela Sunami 86,81,89-256

 

TN LIGA:

SVV1 Mládež:

1. Pavol Mišenka 1.Nikola Lorencová

2.Nikola Lorencová 2.Veronika Lorinczová

3.Branislav Ondrka

IPO1 Mládež

1.Zuzana Meravá 1.Zuzana Meravá

2.Viliam Ružička

3.Tibor Síleš

 

 

Púchov

Dňa 4.10 sme sa zucastnili na preteku v obci Mestečko priPúchove..Kategorie boli SVV1 - rozhodca pan Štrba, IPO1- pan Kadlecaj. SVV1 bolo sest ucastnikov a v Ipe 5. Vyslali sme troch psovodov, a to Nikolu Lorencovú a Arona, Vilka Ružičku a Kuba a Ferka Lorenca s Rikinom. Nikola Mala hned druha poslusnost na ktorej dostala 87 bodov kde dostali nulu za prekazku. bola to celkom pekna poslusnost.. *Ferko s Rikinom dostali len 81 pretoze Rikino zhodil celu metrovu prekazku so sebou.. skoda.. Vilko si neviedol tiez lepsie a dostal 84 bodov pretoez Kubko mu doniesol voľný aport cez prekazku..

Stopy boli celkom lepsie az na Ferka ktory dostal 83 bez jedneho predmetu. Vilko dostal peknych 94 bodov a Nikola 86 za overovanie.

Obrany sa konali na ihrisku a v peknom dazdi.. Nikola si vybojovala s Aronom 82 bodov pretoze Aron neobehol dve plenty a nemal pustacku az na druhy povel. Ferko dostal 82bodov lebo Rikino napadol figuranta v plente.. Vilko dostal bodov..

Celkove sme sa umiestnili Nikola na 4.mieste Ferko na 5.mieste a Vilko na druhom! Gratulujeme!!

 

NITRICA

Dňa 6.9. sme vyrazili do dedinky Nitrica.. Nikola Lorencová a Drago. Rano sme si mohli trosku potrenovat a vylosovali sme si startovne cisla.. vylosovali sme si 4. Na stopy sme isli kusok od dedinky na nizku travu na kopci.. Bola este rosa.. Pán rozhodca Igor Malina nám vysvetlil všetky detaily a isli sme slapat. S aronkom sme si vybojovali peknych 92bodov s malymi overeniami na lomoch.. ostatne body boli tiez pekne okolo 90tok..

Na poslusnost sme sa znova premiestnili na ihrisko v Nitrici. Tam sme sa dozvedeli že posudzocať budu dvaja rozhodcovia pretoze na IPO nastupil jeden pretekar ktory uz bol ohodnoteny.. a tak sa k Malinovi pripojil pán Hamerlík. My sme nastupili ako prvi na odlozenie .. Potom sme urobili celkom peknu poslusnost ale aorn nepreskocil spat prekazku co nas stalo 7 bodov aj s dotykmi.. nakoniec to bolo 88 bodov..

      nitrica2008   nitrica2008

Na obranu sme sa troska bali ale bolo to v pohode :) Aronko obehol vsteky plenty a pekne vystekal figuranta. Odvolala som ho a pokracovali sme..na prehliadke bol troska nepozorny a tak nas to stalo jeden bodik.. a ostatne zakusy a pustacky mal na plny pocet bodov a tak sme odchadzali z placu s 99 bodmi a vyskai sme od radostio :) dokopy sme mali 279 bodov co nam ukazovalo prve miesto :)

SVV1:

1.miesto: Nikola Lorencová a Aron (92,88,99-279 najlepsia obrana)

2.miesto: Monika Adamusova a Uda (88,96,94-278)

3.miesto : Pavol Mišenka a Betty (91,98,86-275 najlepsia poslusnost)

nitrica2008

 

EXCELÁK

Dňa 31.8.08 sa v priestoroch nášho cvičiska uskutočnilo posedenie pre členov klubu. Ráno sme sa o pol desiatej stretli a povedali si pár pokynov. Spravili sme súťaž v dvoch kategóriách, a to SVV1 a ZM-bez obrany.

Ráno sme mali hojní počet začiatočníkov a tak tí si len pocvičili a občerstvili sa. O 10tej hodine sme začali s SVV1 poslušnosťami. Prvá dvojica boli Peter Ambrož a Dora z Dobranského hája a Miloš Adamovic s Argom.

Neskôr sme si spravili aj obrany. Posedeli sme zjedli napili sa a cvičili ďalej :-)

       excelak2008    excelak2008

Mali sme výborné počasie pretože nebolo až také teplo. Veľké ďakujem patrí aj Ferkovi Lorencovi ktorý sa staral o jedlo a pitie. A samozrejme aj naším sponzorom .

Konečné poradie bolo takéto:

SVV1

1.Nikola Lorencová a Aron

2. Peter Ambrož a Dorka

3. Miloš Adamovic a Argo

ZM

1. Slezáková Lucia a Sofia

2.Janka Šumichrastová a Jessi

3. Katarína Sedláčková a Becky

 

 

LUČENEC

V dňoch 9.-10.8 sme sa zúčastnili na Preteku o pohár firmy Rúr-gas v Lučenci. Vyslali sme Nikolu Lorencovú s Aronom, Viliama Ružičku s Kubom a Fera Lorenca s Rikinom. Museli sme vyraziť veľmií skoro ráno a preto bola cesta tichá a ospalá:-)

Keď sme dorazili na určené miesto začalo poriadne pršať.. Nikola mala poslušnosť a obranu a Ferko s Vilkom mali stopy. Nikola s Aronom sa poriadne snažili aj kěď im pršalo a vybojovali si pekných 93 bodov. No obrana bola naozaj nádherná! Ale pri poslednej plente sa Aron zle zorientoval a vybehol do obecenstva. 4 povely náas stáli 4 body..a tak sme dostali 95 bodov čo inak mohlo byť 99 :-) Ferkovi moc na stope neprialo a dostali v poriadne uprsanom počasí smutných 10 bodov. Viliam s Kubom nemali tiež šťastný deň a Kubo naoznačil oba predmety a tak to bolo za 76.

Neskôr sme sa dozvedeli že usporiadatelia preteku robia Spoločenský večer na ktorý boli pozvamí všetci účastníci. Poriadne sme sa vytancovali a o pol noci sme sa pobrali spať. Boli sme ubytovaní v hoteli Novohrad. Ráno sme už boli plní síl a očakávania zo stôp a poslušností.

Ferko mal veľmi smutnú poslušnosť. Keďže bolo veľmi teplo asi Rikimu niečo vadilo :-) a dostali 66 bodov. Na obrane to bolo celkom lepšie len sa Rikimu nechcelo púšťať a tak dosiahol 82 bodov. Viliam s Kubom mali vcelku peknú poslušnosť za 88 bodov. Obrana bola veľmi pekná za 90bodov.

Nikola s Aronom sa snažili na stope kde Aron neoznačil posledný predmet a dostal 79bodov.

Celkové poradie bolo veľmi zaujímavé:-) Ferko mal veľkú stratu v tej stope a tak to bolo bohužiaľ posledné miesto. Vilko s Kubom sa umiestnili na 5.mieste čo bolo tiež pekné. A Nikola s Aronkom sa veľmi snažili a s celkovým počtom 267 bodov sa umiestnili na krásnom 3.mieste a v mládeži na 2.mieste! GRATULUJEME!

lucenec2008

 

ŽILINA

V dňoch 28.7- 29.7.08 sa v Žiline uskutočnili Majstrovstvá Slovenska vo výkone psov v kategóriach SVV1,SVV3, SchH1, SchH3. Bolo to aj posledné kvalifikačné kolo na MS WUSV.

Vyslali sme našich troch účastníkov. Bol to pán Viliam Ružička so psíkom Astor Anlor(IPO1), František Lorenc s Emonom Štastena(SVV3) a naša mládežníčka Nikola Lorencová s Dragom z Dobranského hája (SVV1).

V piatok 26.7. sa večer uskutočnilo losovanie štartovných čísel. Rozdali nám katalógy a tašky s reklamnými letákmi.

          zilina2008      zilina2008

V sobotu sa konala poslušnosť a obrana SVV1 a SVV3. Konali sa na veľmi peknom futbalovom ihrisku v Žiline časť Závodie. Stopy sa konali asi 7km od ihriska v obci Turie.

Prvá nastupovala Nikola s Aronom sobotu ráno o 6:20 na poslušnosť. Išlo im to celkom pekne a vybojovali si pekných 91bodov. v kategórii SVV1 bol veľký počet mládežníkov. Bolo nás dokopy desať a z toho 6 mládežníkov. Hneď o hodinu nastupovala na obranu. Aron obehol len prvé dve plenty a hneď bežal na poslednú. Štekal štekal no kým som sa priblížila mu bolo dlho a prišiel za mnou :-) takže sme mali za štekanie nulu. Zákusy mal celkom pekné a nakoniec sme mali 86 bodov.. No škoda toho štekania..

Hneď po Nikole nastupoval Ferko na poslušnosť. trošku mu štastie neprialo a Riki dostal štyri nuly.. Bolo to za plazenie sadnutie za pochodu odloženie dlhodobe a vysielanie. nakoniec to bolo 49 bodov. Obranu mal až o 15tej hodine tak sme trošku oddychovali. Obrana bola celkom pekná púštačky na prvý povel no pánovi rozhodcovi sa nezdali zákusy. tak to bolo 90 bodov.

Pán Ružička mal v sobotu stopu na ktorej dosiahli spolu s Kubkom pekných 93 bodov.

              zilina2008    zilina2008

V nedeľu sa konali naše stopy. O 9ej sme odchádzali. Bohužiaľ sme museli ísť cudzím autom lebo Ferko mal stopu neskôr. Mali sme ju na takej pokosenej tráve. Myslím že pohode terén. No aj tak Aronko rbil blbosti a vybočoval zo stopy. Dostali sme 72 bodov. Ferko išiel hneď po nás a dostal pekných 73bodov.

Pán Ružička mal v nedeľu poslušnosť a obranu. Poslušnosť sa mu trošku nevydarila lebo Kubko nepreskočil prekážku späť a tak stratil zbytočné body . Nakoniec dostal 86 bodov. Na obrane si Kubko pekne zakúsal a dostal pekných 93 bodov.

V nedeľu sa konalo slávnostné vyhodnotenie všetkých kategórii. Naše umiestnenia boli veľmi pekné a myslím že môžme byť na seba pyšní :-) Pán Ružička sa umiestnil na 3.mieste s počtom bodov 272. Nikola sa umiestnila na siedmom mieste no medzi mládežníkmi bola na 3.mieste. Ferko sa umiestnil na siedmom mieste.

SVV1 - Teren, Sitarčík

1. Nikola Palovičová a Rixi z Get-Pet (99,95,97-291)

2Schettlová Irena a China Black Chabet (96,91,96-283)

3. Vitek Rudolf a Rita Lubinov Slovakia (90,93,94-277)

zilina2008

SVV1- mládežníci

1.Nikola Palovičová a Rixi z Get-Pet (99,95,97-291)

2. Sandra Hinerová a Aimy Gretkina záhrada (65,89,96-250)

3.Nikola Lorencová a Drago z Dobranského hája (72,91,86-249)

SVV3- Štaudinger, Kadlecaj

1. Eugen Moré a El zo Solivarského dvora (89,87.94-270)

2. Franek Ján a Beny bez PP (100,83,77-260)

3. Orvanová Daniela a Hogo Obadove očko (88,73,84-245)

SchH1-

1. Nemec Jozef a Ego Demin dvor (99,93,94-286)

2. Palátová Jana a Nightwish Aphrodite (97,91,95-283)

3. Ružička Viliam a Astor Anlor (93,86,93-272)

zilina2008

SchH1-mládežníci

1. Lengvarský Peter a Jackson Egidius (97,78,92-267)

2. Meravá Zuzana a Cézar z Podlúčiek (73,89,77-239)

SchH3

1. Kuštár Marek a Ozzy Barnero (90,95,97-282)

2.Tamáši Pavel a Hera Nuova Dolce Vita (96,92,92-280)

3.Koberčík Viliam a Blek Bandit Amarcord (89,95,94-278)

 

PIEŠŤANY

30.3.2008 sa uskutočnil náš prvý pretek.. Naším vyslancom boa mládežníčka Nikola Lorencová s Aronkom (Drago z Dobranského hája). Pretek prebiehal za slnečného počasia a v pohodovej atmosfére. Konal sa bez stôp na cvičisku Piešťany-Bodona. Zúčastnilo sa ho 18 pterekárov čo bol naozaj hojný počet. Rozhodoval nám pán rozhodca Drlička.

Poslušnosti prebiehlai celkom rýchlo. Nikola s Aronkom dosiahli 89 bodov čo bol celkom pekný úspech, no boli aj lepšie. Hneď po polsušnostiach nasledovali obrany.. Tie nám už dopadli trošku lepšie a dosihali sme 97 bodov.

V konečnom výsledku sme sa umiestnili na peknom 5.tom mieste s počtom bodov 186, pričom 3.miesto bolo 188 takže sme mali dosť blízko k umiestneniu.

1.miesto: Ivan Palec (98,97- 295)

2.miesto: Rudolf Vitek (95,96-191)

3.miesto: Jozef Sekáč (92,96-188)

 

Skúšky KK EXCEL

 foto tu: http://nikuscha.rajce.idnes.cz/Skusky/

 

LAZANY

3.5.2008 sme vyrazili do mestečka Lazany. Vyslali sme mládežníčku Nikolu Lorencovú a Viliama Ružičku s Kubkom (Astor Anlor). Počasie bolo premenlivé, aj popršalo aj slniečko svietilo. V kategórii SVV1 sa zúčastnilo 18 psovodov a v IPO1 8 psovodov zt čoho jeden robil mimo súťaže skúšku IPO2.

Rozhodca:

SVV1: stopa+obrana - Miroslav Nálevanko

poslušnosť- Jozef Klíma

IPO1: A+B+C - Janka Honíšková

      lazany2008    lazany2008

Keďže nás bolo priveľa museli sme sa rozdeliť na stopy a polušnosti. Viliam išiel hneď z rána na poslušnosť a dosiahol 90bodov. Na obrane získal 87 bodov. Stopu absolvoval až poobede kde dosiahol 88bodov. Nikola išla na stopy hneď ráno opačne ako pán Ružička. Aronkoovi sa nechcelo označiť predmety a tak sme dostali 75 bodov (ale myslím že na prvý pretek je to v poriadku :-) ) Na poslušnosť sme išli hneď po stopách. Dosiahli sme 89 bodov. Obranu sme mali až tesne pred vyhodnotením a dostali sme 96 bodov čo bola najlepšia obrana.

V konečnom vyhodnotení sa pán Ružička umiestnil na peknom druhom mieste s počtom bodov 265 k čomu mu gratulujeme!

IPO1:

1.miesto Otto Pekár a Tara (98,85,95-278)

2.miesto Viliam Ružička a Astor Anlor (88,90,87- 265)

3.miesto Peter Lipničan a Maťo Liqueur (85,85,93-263)

lazany2008

A naša mládežníčka s Aronkom dosiahli pekných 260 bodov no bohužiaľ to bolo až 11.te miesto.

SVV1:

1.miesto Nikola Palovičová a Rixi z Get-pet (95,95,92 -282)

2.miesto Pavol Mišenka a Betty z Malej Fatry (98,92,91- 281)

3.miesto Michaela Kollárová a Adam Something Beautiful (92,89,91- 272)

 

PÚCHOV

7.6.2008 sa konali preteky v mestečku Púchov. Vyslali sme našu mládežníčku Nikolu Lorencovú s Aronom. Z rána bolo pekne slniečko svietilo no neskôr poobede sme zažili poriadnu búrku a preto sme museli chvíľku počkať s IPO obranami.

Stopy sa konali na pokosenej tráve smerom do kopca čo pre psovodov nebolo moc príjemné :-) IPO stopy dopadli dosť nečakane. Najlepšia stopa bola 80 bodov a to dosiahla Zuzana Meravá a Cézar z Podlúčiek. Ostatné IPO stopy sa pohybovali od 2-70 bodov. SVV boli celkom pekné len Nikola s Aronom sa trošku viac poprechádzali a Aron prešiel prvý lom.. a tak to bolo 26 bodov.

Poslušnosti sme robili na ihrisku pri KK. Poslušnosti prebehli celkom pekne a s peknými bodmi. Nikola dosiahla 85 bodov. Aron nepreskočil prekážku naspäť a nepriniesol aport.

Obrany sa konali tiež na ihrisku. No tie IPO sa skončili trošku zle. Prvá dvojica pani Agáta Meravá a Colombo z Podlúčiek hneď na kontroláku museli odísť z placu. A tak to pokračovalo aj s ostatnými pretekármi. Jedine pán Pavol Višnovský so sučkou Vilma Bono Campo dosiahol 87 bodov. SVV boli trošku lepšie. Nikola s Aronom dosiahli pekných 94 bodov kde Aron neobehol dve plenty. Najlepšiu obranu predviedol pán Paulovič a to za 97 bodov.

Konečné poradie bolo veľmi zaujímavé. Nikola sa umiestnila na poslednom 6.mieste.

SVV1

1.miesto: Miroslav Paulovič (97,93,97 287)

2.miesto: Ľubomíra Králiková (93, 85, 89 267)

3.miesto: Veronika Lorinczová (83, 93, 72 248)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti