2013

Vianočný pretek kynológov Trenčín 07.12.2013 – KK EXCEL


Tak ako na deťoch a psoch vidieť ako rýchlo plynie čas, akosi stále častejšie poriadame pravidelný ročník tohto preteku. V tento prvý deň po Mikulášovi sme sa zišli,aby sme sa rozlúčili s výcvikovým a pretekárskym rokom. Deň bol chladný, veterný, ale nie nepríjemný na toto ročné obdobie.


Tento ročník sa konal v kategórii SVV1 – bez stôp, BH – SK a poslušnosť ( vybrané cviky ) len pre členov KK EXCEL. Rozhodcom kategórie SVV1 a BH – SK bol p. Stanislav Prouza a kategórie poslušnosť p. Alojz Pristach. Musíme oceniť, že obidvaja vykonali svoju prácu zdarma, za čo im patrí úprimné poďakovanie. Prezentovali sa fundovaným a korektným výkonom a prispeli k príjemnej atmosfére blížiacich sa vianočných sviatkov.

vianocnypretek2013


V kategórii SVV 1 nastúpili 8 psovodi, v BH-SK 7 psovodov a v kategórii poslušnosť 13 psovodov. Žiaľ preteku sa zúčastnili len 4 psovodi z iného ako domáceho klubu. Svojimi výkonmi sa však nestratili. Najskôr všetci absolvovali disciplínu poslušnosť a po nej obranu v SVV 1. Úlohu figuranta prevzal p. Denis Didi, ktorý to zvládol excelentne k spokojnosti všetkých zúčastnených. Úplne na záver absolvovala obe disciplíny hárajúca suka Jarmila p. Belisovej. Aj v tomto prípade sa potvrdilo, že najlepšie na koniec. Poslušnosť 96 bodov a obrana 98 bodov im priniesla víťazstvo.


K pohodovej a priateľskej atmosfére prispel aj bufet s teplým čajom, vareným vínom a vynikajúcou vianočnou kapustnicou od kuchárky p. Trokanovej. Každý si mohol dať zdarma koľko vládal. Samozrejme, že k umocneniu atmosféry nemalou mierou prispeli aj sponzori a sympatizanti kynológie, ktorí svojimi vecnými darmi prispeli k odmeneniu víťazov, ale i ďalších v poradí v jednotlivých kategóriach. Musím vyzdvihnúť ich ochotu v pozdvihnutí športovej a spoločenskej úrovne tejto súťaže.

vianocnypretek2013


Ďakujeme:
Firma Happy Dog – dovozca krmív pre psov
Firma TRENDOG – výrobca krmív pre psov
www.dormisan.sk – veľkoobchod – matrace a postele
Happy Dog – výcviková škola pre psov
REKLAMA PRINT – reklamná agentúra
Kúpele Trenčianske Teplice
p. Švajda, p. Hejdiš, p. Sláma, MVDr. Majzlánová, p. Chrenková


Na záver sme si popriali pokojné a krásne prežitie vianočných sviatkov a pevné zdravie a úspechy v Novom roku 2014.
Výsledky:
Kategória poslušnosť – KK EXCEL:
I. miesto : Alena Čierna Bree Aramisova farma 59b.
II.miesto: Lívia Baleková Kitty 58b.
III.miesto: Zuzana Čierňavová Alan 56b.

vianocnypretek2013


Kategória BH –SK:
I. miesto : Denisa Palková Uli KK EXCEL 40b.
II.miesto: Alena Čierna Bree Aramisova farma KK EXCEL 40b.
III.miesto: Zuzana Čierňavová Alan KK EXCEL 34b.

Kategória SVV1: B C Spolu
I. miesto : Zuzana Belisová Jarmila NO KK Topoľčany 96 98 194
II.miesto: Ingrid Trokanová Alex BO KK EXCEL 97 97 194
III.miesto: Mário Križánek Diaman Box KK Holíč 93 100 193

<iframe width="356" height="356" src="//www.rajce.net/a9159577/mini?bgcolor=&photoNameVisible=0" frameborder="0"></iframe>  

 

3. kvalifikačný pretek na MS FCI a WUSV Žilina
31.05. - 02. 06. 2013

S maličkou dušičkou som prichádzala v piatok na oficiálny tréning do Žiliny :)... išlo nám o veľa... o postup na naše premiérové majstrovstvá sveta. Minulý rok nám to o chlp ušlo... a teraz nás od postupového limitu delili 2 bodíky, a pár adeptov, ktorí pri dobrom výkone nás mohli vytlačiť z postupového rebríčka. A tak nervozita stúpala každou blížiacou sa hodinou :) Prihlásených bolo veľmi málo pretekárov, v kategórii IPO 3 iba 12 pretekárov, v kategórii IPO 1 7 pretekárov. Rozhodovali Peter Lengvarský na stope, Dušan Majtás na poslušnosti a Jozef Klíma na obranách.

Stopy boli na krásnych trávnatých terénoch, trávička ako vystrihnutá z časopisu :)... Stopu som si vylosovala hned prvú z kraja, kde časť tretieho úseku som mala na teréne hned za domami, počas stopy niekoľko kôpok starého sena, ktoré Antonínovi nejako obzvlášť voňali, čo som skutočne nechápala, takže sa pri nich zastavoval a prečuchával o dušu :)... inak stopa pekná, s jedným malým overením na lome. Celkovo 94 bodov, druhá najlepšia stopa na preteku. Keďže briardka, ktorá vypracovala najlepšiu stopu - 97 bodov nesplnila limit na obrane, naša stopa bola aj celkovo vyhodnotená ako najlepšia.

Na poslušnosti sa prejavili Antonínove zdravotné problémy, a to hlavne na aportoch cez prekážky, kedy to prekonávanie prekážok bolo problematickejšie. Inak sa celkom držal, na prvej časti boli chybičky krásy... ale holt, nejako to už musíme dobojovať :) Ale vyslúžili sme si spolu 90 bodov, čo predstavovalo najlepšiu poslušnosť preteku.

Obrana bola taká klasika, trošku problémy s ovládateľnosťou a vytýkané moc ochotné púšťanie... ale inak spokojnosť. Konečne sme prelomili našu pretekársku "Klímovskú" smolu, a z obrany sme odchádzali s hodnotením 93 bodov. Taktiež naša obrana bola vyhodnotená ako najlepšia obrana na preteku.

Martina Ružičková

zilina2013

Skúšky KK EXCEL

Dňa 14.04.2013 usporiadal KK Excel skúšky z výkonu podľa medzinárodného skušobného
poriadku IPO. Rozhodcom týchto skúšok bol p. Jozef Adamuščin zo Senice. Na skúšky nastúpilo 9
dvojíc všetko podľa skúšky BH (skúška doprovodného psa ). Domáci klub reprezentovali šiesti psovodi
so svojimi psami. Úspešne skúšky zvládlo 8 psovodov. Akcia prebehla v príjemnom a športovom
duchu.

Skúšku zložili :

Denis Didi + Vlaďa bez PP (luisiansky leopardí pes)

Alena Čierna + Bree Aramisova Farma(border collie)

Zuzana Čierňavová + Alan Chironelis (weimarsky stavač )

Vladimír Bečár + Timon bez PP (labradorsky retríver)

Denisa Palková + Uli z Henmonu ( nemecký ovčiak )

B L A H O Ž E L Á M E !!!!!!!!

Kvalifikačný pretek na MS FCI podľa IPO 3 a IPO1 v Koválove 6.-7.04.2013.

Tohto preteku sa zúčastnil aj náš zástupca v kat. IPO1 p. Viliam Ružička so sukou Zoja Barnero.
Zo 7 prihlásených nastúpilo 5 súťažiacich. S výsledkom stopa-73 bodov ( problém s predmetmi),
poslušnosť-74 b.(problém s aportami a vysielačkou ) a veľmi dobrou obranou-93b. sa súčtom bodov
240 umiestnili na 3. mieste.

 

 

3. kvalifikačný pretek na MS FCI a WUSV Kežmarok
Majstrovstvá Slovenska SUCHNO


31.05. - 02. 06. 2013
Posledný kvalifikačný pretek sa niesol v duchu posledných bojov o postupové miesta na Majstrovstvá sveta FCI a WUSV, ako aj v duchu jedného pekného letného víkendu :) Nám tu KONEČNE prialo aj šťastie, a Tóno nespravil v podstate žiadnu hrubú chybu.

Kategórie IPO 3 sa zúčastnilo 17 psovodov, rozhodovali stopa: Peter Lengvarský, poslušnosť: Igor Lengvarský, obrana: zahraničný rozhodca.

Stopy boli opäť na "blbých" terénoch - vysoká tráva, ktorá dosahovala v najnižších miestach výšku tak cca po kolená, ja som mala celú stopu s trávou skoro po pás. Zo začiatku bolo pekne pod mrakom, neskôr sa rozfúkalo, a pri našom vypracovaní stopy sa aj celkom slušne rozpršalo. Až na pár zmien tempa pri prečuchávaní stopy a drobnom overení sme získali pekných 92 bodov.

Poslušnosť konečne prebehla bez nejakej hrubej chyby, s menšími nedostatkami, čo nám vynieslo známku veľmi dobrú, a to 90 bodov. Celkovo to bola aj najlepšia poslušnosť v rámci kategórie IPO 3.

Obrana ma potešila asi najviac - Tóno dal svoj doteraz životný výkon, a predviedol skutočne parádnickú obranu, ktorá bola vyhodnotená v známke výbornej - a to 97 bodov. Zároveň to bola aj najlepšia obrana v kategórii IPO 3.

Celkovo sme sa umiestnili na krásnom 3.mieste s počtom bodov 279. Keďže na prvých dvoch miestach boli maliňáci, a tento pretek bol zároveň aj Majstrovstvami Slovenska SUCHNO - čiže nemeckých ovčiakov, tak sme sa zároveň stali Majstrami Slovenska SUCHNO, s vyhodnotenou najlepšou poslušnosťou, najlepšou obranou a najlepšia žena v kategórii IPO 3.

Po absolvovaní troch kvalifikačných pretekov sme sa s Tonny ZVJS stali 2. náhradníkmi na Majstrovstvá sveta FCI a 1. náhradníkom na Majstrovstvá sveta WUSV.

kezmarok2013

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti