2016

Vianočný pretek kynológov 2016


Vážení kynologickí priatelia, opäť Vám chcem priblížiť náš tradičný pretek na konci roka zo dňa 10.12.2016 . Tento rok sa konal v kategórii SVV1 (bez stôp) a BH-SK. Rozhodcom preteku bol pán Miloš Hudok a figurant pán Martin Šťastný. Deň sa začal nie moc pozitívne, pretože sa nepodarilo naštartovať elektrocentrálu a tak nám chýbala elektrika, ale našťastie bufet fičal na plynovom šporáku a kotline. Na rannú prezentáciu sa dostavilo 5 pretekárov v kategórii SVV1 a 16 pretekárov v kategórii BH-SK. Musím sa poďakovať tým ktorí sa ho už pravidelne zúčastňujú niekoľkokrát. Pretek začal zahájením predsedu KK-Excel pána Ružičku. Následne sa rozlosovali štartovné čísla a začalo sa pretekať. Najskôr poslušnosť SVV1 štyria pretekári a jedna háravá sučka pána Ondrku išla na záver preteku. Najlepšiu poslušnosť a obranu predviedla dvojica pán Ondrka a sučka NO Chrystal zhodne po 93 bodov. Týmto výsledkom sa zároveň aj stali víťazmi tejto kategórie. Následne začali pretekať účastníci kategórie BH-SK. Tu diváci mali možnosť vidieť slabšie, priemerné i veľmi pekné výkony. Boj o prvé miesto zviedli príbuzní ako psovodi Viliam Ružička a Martina Ružičková tak aj ich psi-súrodenci plemena BOM Netvor a Nákaza AD-GÜR. Tretie miesto obsadil veľmi tesne mládežník Braňo Červeňan BOC Laky bez PP. Všetci z domáceho KK-Excel.

vianocnypretek2016


Po poslušnostiach sme v čase obednej prestávky uskutočnili tombolu v ktorej sa mohli zúčastniť všetci prítomní tj. nie len pretekári. V tombole ako ceny boli rôzne predmety a ceny od našich sponzorov. Po tombole pretek vyvrcholil obranou SVV1 kde sme videli priemerné výkony. Na druhom a treťom mieste v kategórii SVV1 skončila p. Belisová s dvomi sučkami NO z KK-Topolčany.
Po sčítaní bodov sme pristúpili k vyhláseniu víťazov v jednotlivých kategóriach. Príjemným aktom bolo obmeňovanie všetkých pretekárov v kat. SVV1 a v kat. BH-SK až do 9 miesta. Okrem toho všetci pretekári obdržali igelitky s rôznymi predmetmi našich sponzorov. Bonusom súťaže bol neobmedzený bufet pre zúčastnených s občerstvením takzvane „zadarminko" v réžii KK-Excel. Bohatú kapustnicu na posilnenie nám na mieste navaril Jurko Škriečka za čo mu ďakujem.

vianocnypretek2016


Záverom musím už tradične veľmi, veľmi poďakovať všetkým sponzorom ktorí prispeli či už finančne, ale i vecne k hladkému a najmä dôstojnému priebehu celej súťaže a to :
BV Principe, Happy dog CZ- krmivo pre psov, Ťapka – obchod pre psov a mačky Trenčín, Weltreisen- ortopedické matrace, Happy dog – výcvikova škola Martina Ružičková, Royal Canin, Prima banka Dubnica nad Váhom, PK veterinárna ambulancia Nová Dubnica, MP Holz Bolešov, Doxx, Tatoo Studio Ritual, Mliekarne Nitra a ďalší nemenovaní prispievatelia.
Som rád, že pretek sa niesol v priateľskom a športovom duchu presne tak, ako by to malo byť v nasledujúcom sviatočnom období. Na záver sme si zavinšovali v súvislosti s blížiacimi sa Vianočnými Sviatkami a do Nového Roku 2017 všetko to čo prajem aj všetkým Vám, teda veľa šťastia, zdravia, spokojnosti a úspechov v osobnom a najmä kynologickom živote.

Kategória SVV1
Poslušnosť Obrana Spolu
1.Branislav Ondrka Chrystal NO KK Nitrica 93 93 186
2.Zuzana Belisová Axa NO KK Topolčany 90 92 182
3.Zuzana Belisová Jarmila NO KK Topolčany 82 90 172

vianocnypretek2016

Kategória BH-SK
Poslušnosť Spolu
1.Martina Ružičková Netvor Ad-Gür BOM KK Excel 49 49
2.Viliam Ružička Nákaza Ad-Gür BOM KK Excel 48 48
3.Braňo Červeňan Laky bez PP BOC KK Excel 47 47

vianocnypretek2016

Spracoval Viliam Ružička.

Skúšky SVV a BH-SK

V priestoroch cvičiska kynologického klubu KK-EXCEL sa v sobotu 22.10.2016 uskutočnili skúšky podľa skúšobného poriadku Zväzu športovej kynológie SR SVV1 a BH-SK.

svv2016


Na priebeh skúšok a ich regulárne vykonanie dohliadali vedúci skúšok Branislav Červeňan a rozhodca ZŠK pre výkon psov, pán Igor Malina. Figurantom pre skúšku SVV1 bol vedúci klubu KK -EXCEL, pán Viliam Ružička.
Cieľavedomá práca psovodov s ich psami sa naplno prejavila, nakoľko všetci prihlásení účastníci skúšky úspešne absolvovali. K úspešnému zvládnutiu skúšok účastníkom a ich zverencom blahoželáme.

svv2016     svv2016

Dňa 30.7.2016

sa dvojica členov nášho kynologického klubu, Lea Gabrišová a Dominik Michalčík, zúčastnili preteku branného viacboju kynológov a ocelového branného preteku v KK Plevník- Drienové.

Dominik so psíkom Robim sa zúčastnili branného viacboja kynológov a na trase dlhej 2 km s celkovým počtom bodov 298 sa umiestnili na krásnom druhom mieste.

Lea so psíkom Chaosom sa potrápili v oceľovom brannom preteku na trase 5 km a s celkovým počtom bodov 294 získali čestné druhé miesto.

Dňa 31.7. Lea s Chaosom úspešne zložili skúšku BVK.

sPEStrenie detských letných prázdnin.


Po dlhých mesiacoch v školských laviciach nastal pre deti vytúžený čas zaslúžených letných prázdnin. Ku ich čo najpríjemnejšiemu prežitiu sa snažil prispieť aj náš kynologický klub, ktorý dňa 7. júla 2016 pripravil pre deti z Centra voľného času Trenčín ukážku výcviku psov.

Asi dvadsiatka detí mala možnosť sledovať ukážky výcviku v poslušnosti, prekonávanie prekážok a ukážku „agility". Úvodné slovo, ako aj komentár k jednotlivým cvikom vykonal predseda klubu Viliam Ružička. Zlatým klincom programu bola ukážka výcviku obrán. Na záver bolo vystúpenie členov KK-EXCEL a ich miláčikov ocenené nefalšovaným potleskom.

Z tohto vydareného podujatia Vám prinášame niekoľko fotografií.
2016    2016

2016

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti