2011

Vianočný pretek KK EXCEL

 

<iframe width="356" height="356" src="//www.rajce.net/a5934003/mini?bgcolor=&photoNameVisible=0" frameborder="0"></iframe>

Skúšky SVV KK EXCEL

 

<iframe width="356" height="356" src="//www.rajce.net/a5933924/mini?bgcolor=&photoNameVisible=0" frameborder="0"></iframe>

Obranársky pretek- XIV. Kolo ZZLK Smolinské
15.1.2011

Dňa 15. januára sme sa zúčastnili prvého obranárskeho kola Zimnej záhorackej ligy, ktoré sa konalo v KK Smolinské. Opäť sa pretekalo v troch kategóriach, a to SVV 1, IPO1 a SMP. 9 pretekárov v kategórii SVV rozhodovala pani rozhodkyňa Betka Hinerová spolu s kategóriou SMP, v ktorej nastúpili 3 pretekári. V našej kategórii IPO sme boli 4 pretekári, kde 2 sme nastúpili podľa IPO 1 a dvaja podľa IPO 3.

Pretek sa konal v novom areáli KK Smolinské, ktorý bol síce trošku stiesnenejší, ale vynahradili to útulným bufetom :)

My sme poslušnosť začali vcelku dobre, veľmi dobrá koncentrácia počas celej chôdze, akurát Antonín bol voľajáky extra nabudený - a to nemal ani žiadny energetický nápoj :D - takže počas chôdze sa na mňa jemne tlačil a chodil trošku krivo. Odloženie v sede bolo pomalšie, a nekľudnejšie, kde sa dosť obzeral. Odloženie v leže bolo na výbornú, rýchle a presné, avšak pri privolaní hrubá chyba, a to narazenie pri predsadnutí. Potom nasledoval aport voľný, ktorý pre nás predstavoval najväčšiu bodovú stratu počas celej poslušnosti. Tóno akosik zabudol zabrzdiť, a tak vlastne bez brzdenia do mňa hrubo narazil, že ma až posunul, čím sme mali cvik hodnotený v nedostatočnej. Našťastie mu aport nevypadol, a aspoň odovzdanie bolo dobré. Pri aporte skokom dotyk a menšie prekusy pred odovzdaní, pri aporte šplhom taktiež menšie prekusy pred odovzdaním. Vysielačka parádna, rýchla, s rýchlym uľahnutím. Celkovo za 91 bodov... škoda tej nedostatočnej na voľno aporte, bolo by ich podstatne viac :)

             smolinske2011     smolinske2011

Na obranu sme išli ako na prvú disciplínu, takže Antonín bol plný elánu a energie... areál KK Smolinské je taký menší, takže problémy s prieskumom terény vôbec nehrozili :)... pri revíri mal jeden dokus, ale inak vyštekanie bolo dobré. Problém sme mali pri odvolaní k nohe, kedy som musela použiť povel naviac, lebo Tóno si akosik nevšimol, že stojím o pol metra ďalej :D Útek bol vykonaný rýchlo a nekompromisne, ale s niekoľkými prekusmi počas boja, aj neskôr po prepade. Pri mojom príchode si bohužiaľ doťukol do rukáva, čo nás samozrejme stálo bodovú zrážku. Kontrolák zvládol dobre, v poslednej dobe má parádne boje, hlavne pred púšťačkou. Bohužiaľ nasledoval doťuk, odskok, potom už dostráženie bolo dobré. Celkovo keď sa mínusové bodíky posčítali, vošlo konečných 87 bodov.

             smolinske2011     smolinske2011

V konečnom dôsledku sme sa umiestnili na 1. mieste, kde na druhého sme mali náskok 20 bodov. Celkovo až na pár chýb bola ako-tak spokojnosť s výkonom, a aspoň vieme, čo máme dotrénovať :))

Martina Ružičková

smolinske2011

 

Veľká cena Slovenska Mestečko
Majstrovstvá Slovenska málopočetných a netradičných plemien
Majstrovstvá Slovenska rottweilerov
podľa IPO 1


16. - 17. septembra 2011
Z preteku v Mestečku mám v hlave toľko spomienok, že v podstate ani neviem, odkiaľ začať. V prvom rade to bol naozaj úžasný a vynikajúco zorganizovaný pretek. Skutočne si ani nepamätám, kedy som naposledy pretekala na takto zabezpečenom preteku... asi naozaj na Grand Prix vo Vrbovom. Organizátori mali všetko "vychytané" od začiatku do konca... od propozícii, infa pre pretekárov, tréningových časov... až po samotný pretek.

Štartové pole skutočne zodpovedalo aj preteku, ktorý sa hrdil Majstrovstvami Slovenska málopočetných a netradičných plemien - oproti už tradičným nemeckým ovčiakom a belgickým ovčiakom - malinoisom sa nám predviedli rottweileri, dobermani, beauceron, špringšpaniel, briard, veľký bradáč, hovawart a labrador. Pompézny začiatok preteku bol už v piatok, kedy sa uskutočnil slávnostný nástup všetkých pretekárov so svojimi štvornohými zverencami spolu s vlajkonosičmi v čele, a za sprievodu znejúcich fanfár. Nasledovali príhovori organizátorov a starostu obce. Aby som nezabudla na rozhodcov - pachové práce posudzoval pán Ing Marián Ráček, poslušnosti pán Viliam Ružička a obrany pani Janka Honíšková.

         mestecko2011     mestecko2011

V sobotu sa už pretekalo od skorého rána, veď zvládnuť v jeden deň 30 pretekárov tiež nebola žiadna sranda. Hneď v prvej dvojici sa zadávali "hviezdne" body, a to Jozefovi Klímovi so psom Rebel Sunami - 99 bodov. Antonín predviedol opäť svoju hyperaktívnu poslušnosť, kde drobnú stratu sme dostali za dotyk na prekážke skokom, nekľud na dlhodobom odložení a krivé prisadnutie po privolaní. Napriek tomu sme získali krásnych 98 bodov, a mali sme druhú najlepšiu poslušnosť. Úprimne ma prekvapila v podstate aj celková úroveň pripravenosti psov, kde väčšina z nich predvádzala celkom slušné výkony. Z poslušností ma ešte zaujali svojim prejavom pán Mário Hanusek s beauceronom Eros z Husovy tvrze, kde po peknej a chtivej poslušnosti získali 96 bodov.

Prvú časť obrán figuroval Marek Kuštár, druhú časť Maťo Barlík, náhradníkom pripraveným okamžite nastúpiť v prípade potreby bol na lavičke divákov Peťko Mičúch. Toník predviedol peknú a razantnú obranu, s plnými a pevnými zákusmi, výbornou bojovnosťou. Nakoniec sme s 98 bodmi mali najlepšiu obranu v rámci preteku. Parádny kontrolák predviedol BO-malinois Quint od Meszta psovoda Bogdana Kurpasa. Parádnu obranu tiež predviedol rottweiler Diablo Ford Black Touch psovodky Radky Flašárovej, a to 97 bodov.

                            mestecko2011           mestecko2011

Stopy boli na podiskovanej hline, ale s množstvom väčších hrúd, po ktorých sa skutočne zle stopa predovšetkým šľapala. Miestami sme sa hrali na akrobatov balansujúcich v priamom smere :) Predmety som si pekne uložila, aby sme ich aj našli... veď to by bola škoda si ich nevystaviť neskôr na poličke, kde majú svoje čestné miesto. Tóno začal s výborným vypracovaním nášľapu, dobrým tempom a nasadením. Mierne overenie prvého lomu, nepresné označenie prvého predmetu, a dve malé overenia na poslednom úseku nás stáli tri body, a tak sme odchádzali zo stopy s 97 bodmi.

Prvé miesto nám ušlo doslovne "o chlp", a to o jeden bodík. Napriek tomu ma to skutočne vôbec nemrzelo, s takým výkonom a bodmi by som bola spokojná, aj keby sme boli desiaty. Získali sme kopu parádnych cien, krmivo, krásny pohár a cenu za najlepšiu obranu. Celkovo vládla spokojnosť, a dobrý pocit, že tie hodiny driny na tréningu sa nám zúročili :)

mestecko2011

Martina Ružičková

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti