2017

Vianočný pretek kynológov Trenčín 9.12.2017


Milí priatelia, opäť je za nami ďalší z ročníkov tohto preteku poriadaného pravidelne v tomto období KK Excel v Trenčíne. Dovolím si ho pre tých, ktorí sa ho nezúčastnili trochu priblížiť. Pôvodne bola súťaž vyhlásená v kategóriách BH-SK, SVV1 a IPO1 bez stôp. Reálne však pre nezáujem pretekárov bola zastúpená len kategória BH-SK, ktorú rozhodoval ako svoju predpremiéru p. Alojz Pristach adept na rozhodcu z výkonu. Musím konštatovať, že svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre vzhľadom na vyjadrenia účastníkov v jeho objektivitu a hodnotenia.


Prezentovalo sa 10 účastníkov s rôznymi plemenami psov. Niekoľko pekných výkonov vyústilo v zhodný počet bodov na 1-2, 3-4 mieste. Poradie nakoniec určil lepší cvik v postupnosti ako ich vykonávali do momentu kedy nastal rozdiel. Po ukončení disciplíny bola predvedená ukážka z poslušnosti a obrany podľa IPO2 p. Ružičkom a Nákazou AD-GUR.


Od rána varená kapustnica p. Ferkom Lorencom sa už dala jesť a tak sa všetci účastníci ako aj hostia mohli obslúžiť v bufete grátis. Tak ako po minulé roky sa podarilo opäť uskutočniť tombolu z predmetov a cien našich sponzorov. Stretla sa so záujmom všetkých prítomných. Bolo to spestrenie a odľahčenie dňa. Po tombole sme pristúpili k vyhodnoteniu preteku. Odovzdali sme poháre ako aj pekné ceny od našich sponzorov, ktorým úprimne ďakujeme. Ich prispením sa zvýšila pridaná hodnota dňa. Veľká vďaka patrí najmä hlavnému sponzorovi fi.Dormisan ( matrace a lôžkoviny) a fi. Euroben CZ ( dovozca krmiva Happy dog a Eurobenu) ďalej fi.Reklama print, rodina Reiterová, p. Nyeki, p. Bottka, rodina Kudlová, rodina Kresáková s peknými perníčkami a ďalší nemenovaní.


Záverom tohto článku chcem popriať aj Vám veľa zdravia, šťastia a kynologických úspechov v roku 2018.
Výsledková listina:
Branislav Červeňan Lucky bez PP BOC Excel 47 1
Martina Škriečková Lola JRT Excel 47 2
Peter Pista Beny NO Prašice 46 3
Matúš Slezáček Bronk z Bielej Pláne NO Excel 46 4
Martina Kudlová Ajra bez PP RTW Excel 45 5
Miroslav Vančo Elvis HOW Excel 42 6
Erika Čisecká Tara bez PP Kríž Excel 41 7
Petra Kasmanová Ezop Krater NO Plevník Drieňové 40 8-10
Ľuboš Minárik Rocky bez PP NO Excel 40 8-10
Richard Chamuty Mia bez PP NO Excel 40 8-10
Spracoval : Viliam Ružička

Ukážka výcviku KK - EXCEL.

Pod záštitou Dobrovoľného hasičského zboru Trenčín – Záblatie a mesta Trenčín, sa dňa 17.6.2017 uskutočnil 16. ročník súťaže v hasičskom športe o putovný pohár primátora mesta Trenčín.
Súťaž sa uskutočnila na futbalovom ihrisku TJ Záblatie. K tomuto divácky atraktívnemu podujatiu svojou troškou prispel aj náš kynologický klub, ktorý v dvoch prestávkach súťaží vystúpil s ukážkami poslušnosti a obrán.
Podľa diváckej odozvy sa vystúpenie veľmi páčilo. V klube veríme, že aj takýmto spôsobom sa podarí zvýšiť povedomie laickej verejnosti o výcviku psov a že to priláka do našich radov ďalších nadšencov športovej kynológie.
Z vystúpenia Vám prinášame niekoľko fotografii.

                      ukazky2017     ukazky2017

Skúšky SVV, ZM a BH-SK

V priestoroch cvičiska kynologického klubu KK-EXCEL sa v sobotu 29.4.2017 uskutočnili skúšky podľa národného skúšobného poriadku SVV1, ZM a BH-SK.


Skúšky sa celkovo zúčastnilo 5 psov. Na priebeh skúšok a ich regulárne vykonanie dohliadali vedúci skúšok pán Pavol Švajda a rozhodca ZŠK pre výkon psov, pán Miloš Hudok. Figurantom pre skúšku SVV1 a ZM bol pán Viliam Ružička.
Po úvodnom nástupe a oboznámení sa s priebehom skúšok, zúčastnení pristúpili k vykonaniu pachových prác pre SVV1 a ZM mimo priestor cvičiska. Napriek nie ideálnym podmienkam (silno podmáčaný terén, veterno) psy túto časť skúšok splnili. Ďalšie časti skúšok ako aj skúška BH-SK už boli vykonané v priestoroch klubu KK-EXCEL.


Na záver skúšok pán Miloš Hudok vykonal vyhodnotenie, pri ktorom ocenil kvalitnú prípravu zúčastnených cvičiteľov s ich psami a zablahoželal im k úspešnému zvládnutiu skúšok. K blahoželaniu sa s radosťou a hrdosťou na prácu v klube pripájame aj my :)

skusky2017     skusky2017

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti